Zalew Podwolina

Kąpielisko miejskie Podwolina

Kąpielisko śródlądowe na Zalewie Podwolina położone jest w gminie Nisko, w północnej części województwa podkarpackiego na skraju Puszczy Sandomierskiej. Kąpielisko usytuowane jest od ulicy Dąbrowskiego i rozciąga się na lewo od mola. Utworzone zostało przez jednostkę organizacyjną Gminy Nisko – Zarząd Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej.

Kąpielisko rozciąga się wdłuż brzegu o długości 100 m. Oznakowane jest w części wodnej bojami czerwonymi (strefa dla osób nieumiejących pływać), bojami żółtymi (strefa dla osób umiejących pływać) oraz bojami białymi  wydzielony brodzik dla dzieci o głębokości do 40 cm.

Kąpielisko znajduje się w miejscu o dobrym nasłonecznieniu i ukształtowaniu terenu. Zejście do zalewu jest piaszczyste, tak jak pozostałą część plaży.

Kąpielisko jest strzeżone bezpłatne oraz otwarte w sezonie kąpielowym w godzinach od 10.00 do 18.00.

Stanowisko ratowników znajduje się w centralnej jego części.   Do ich dyspozycji jest wieżyczka ratownicza. Wzdłuż plaży zlokalizowanych jest 12 przebieralni ślimakowych. W niewielkiej odległości od kąpieliska znajduje się budynek sanitariatów i przebieralni.

Za plażą znajduje się lasek brzozowy, gdzie znudzeni wylegiwaniem na słońcu turyści mogą spacerować, odpocząć na ławeczce. Obok znajdują się punkty gastronomiczne, gdzie można coś przekąsić.

W niewielkiej odległości znajdują się ścianki wspinaczkowe dla dzieci, park linowy z tyrolką, wypożyczalnia sprzętu wodnego , plac zabaw, 2 boiska do piłki plażowej, boisko do koszykówki, a także siłownie plenerowe.

Jak do nas dojechać?

Współrzędne Zalewu Podwolina: 50.48888131614565, 22.17476872409944